Program každoroční akce odstartoval na náměstí Míru před kostelem sv. Ludmily už odpoledne. Postupem času se zvětšovaly fronty a na ty nejlepší burčáky si lidé museli počkat.

Organizátoři letos návštěvníky zvali na piknik, poslední záchvěvy babího léta k tomu přímo sváděly, a tak si na vinobraní lidé brali deky, na místě si pak kupovali jídlo a kdo chtěl, mohl si dokonce nechat vyrobit piknikový košík.

Příjemnou atmosféru ještě dotvořila cimbálová muzika, na závěr vystoupila skupina WxP, vítěz soutěže studentských kapel. Až večerní bouřka se silným deštěm, která se krátce přehnala i přes Vinohrady, narušila poklidný konec páteční části Vinobraní na Grébovce. Přesto se našli tací, kteří jen otočili deky a použili je jako pláštěnky, takže mohli pít víno dál a nemuseli prchat se schovat.

„Zítra pokračujeme v Havlíčkových sadech, trochu se ochladí, ale to vínu nevadí,“ upozorňovali v pátek večer pořadatelé. Ano, sobota sice byla teplota oproti pátku nižší, ale počasí účastníkům vinobraní přálo a v kombinaci s lahodným vínem či burčákem a dobrým jídlem vytvořilo takřka dokonalý víkendový den.

Jako obvykle Vinobraní na Grébovce bývá překvapivě vlídné k dětem, součástí programu bylo divadlo, výtvarné dílny a další aktivity pro ty menší hosty, kteří ještě nemohou docenit kvalitu většiny nabízených produktů.

Ve viničním altánu se tančil swing. Vrcholem soboty byly koncerty Anny K. a Tonyi Graves. Městská část Praha 2 připravila velkoformátovou expozici s názvem „Příběhy 20. století“ od spolku Post Bellum. Soudě dle reakcí hostů na sociálních sítích se nepovedlo jen pár drobností. Mnozí chválili burčák přímo z Grébovky. Ale na kocovinu a s ní spojený bolehlav si někdo veřejně nepostěžoval…