Celá přestavba má být hotová do 16 měsíců, kdy začne, ani kolik bude stát, zatím není jasné. Jejím investorem bude hlavní město. „Záměrem rehabilitace je návrat k původnímu architektonickému prostorovému konceptu jako velkoryse dimenzované bazilikální haly s hlavní a příčnou lodí," píše se ve zveřejněném dokumentu. Odstraněné by mělo být vložené patro, dělicí stěny zmizí i ze suterénu.

Tržnice se nachází ve vnitrobloku ohraničeném ulicemi 28. října, Rytířská, Perlová a Na Můstku. Přízemí památkově chráněné budovy nyní slouží jako nákupní centrum. Do historické budovy jsou vestavěny jednotlivé obchody a restaurace. Běžnému návštěvníku nákupního centra se tak památková hodnota tržnice připomene jen zdobeným průchodem z Rytířské ulice. Dál už mohou lidé přes vestavěné stěny a stropy obchodů vidět jen část střešní konstrukce budovy, který v jednom místě odhaluje skleněný pohled.

Praha chce vestavěné konstrukce odstranit a v budově obnovit stánkový prodej potravin a dalšího sortimentu. „Navrácený účel stavby umožní obnovit současně i architektonickou hodnotu památkově chráněné stavby," píše v materiálu, který už před několika lety schválila rada města.