Veřejná zakázka bude rozdělena do několika částí a budou poptávána jak vozidla osobní, tak vozidla osobní kombi a minibusy.

Větší část nově pořizovaných vozidel budou poprvé v historii pražské městské policie tvořit vozidla v tzv. policejním provedení, to znamená v barvách a s vnějšími polepy městské policie, s instalovaným světelným a zvukovým výstražným zařízením, záznamovým zařízením, radiostanicí, včetně kompletní kabeláže a propojení všech komponentů. 

Libor Hadrava, radní hlavního města Prahy pro bezpečnost a prevenci kriminality uvedl: „Bez moderní techniky si práci strážníků vůbec nedovedu představit. Stav služebních vozidel městské policie si to navíc již vyžadoval. Jsem proto velmi rád, že budeme moci obměnit další významnou část vozového parku a vyřadit tak z provozu vozidla, která jsou průměrně 12 let stará, mají najeto přes 200 tisíc kilometrů a náklady na jejich další provoz jsou již neekonomické."

Ředitel Eduard Šuster k tomu dodává: „Za poslední tři roky se nám podařilo úspěšně obměnit již 150 vozidel z celkových 260, které naši zaměstnanci pro službu občanům a návštěvníkům Prahy používají. Nákupem těchto nových vozidel bude obměněna další významná část zastaralého vozového parku.