Léto co léto se tu „vyřádili" nejen dospělí, ale i jejich potomci. K zázemí totiž bylo  k dispozici dětské hřiště, pískoviště, stolní tenis, stánek se zmrzlinou, převlékárny i restaurace se zahrádkou.Proč ten minulý čas? Vše- obecně oblíbená Lhotka letos velmi pravděpodobně končí. Mají se zde totiž stavět luxusní bytovky.

Místní jsou bezmocní, což nepřímo potvrzuje i radnice Prahy 4, která je také příliš „krátká" na to, aby projekt soukromého developera jakkoliv ovlivnila. „Koupaliště nejspíš v letošní sezoně nebude v provozu," reprodukoval zprostředkovanou informaci mluvčí Prahy 4 Michal Sochor. „Jeho vlastníkem je společnost Eco-Invest. Pozemek koupila před lety od státu," dodal mluvčí.

Investor své záměry zatím nechce komentovat. Zveřejnil zatím pouze jejich nástin. „Půjde o tři bloky polyfunkčních obytných domů. Dva nízkopodlažní, jeden vícepodlažní. Nebudou tvořit místní dominantu," konstatoval slovenský investor. Kdy konkrétně hodlá začít s výstavbou, není zřejmé.

Marek Šplíchal z radnice Prahy 4 potvrdil, že stávajícímu provozovateli koupaliště již nebyla vlastníkem pozemků prodloužena nájemní smlouva. Dodal, že nádrž Lhotka se podle platného územního plánu nachází v zóně sportu, rekreace a oddechu. Vlastník prý magistrát požádal o změnu územního plánu. Stávající podoba projektu by se mohla dostat do rozporu i s konceptem nového územního plánu.

Reakce Pražanů jsou vesměs negativní

Mezi lidmi, nejen z Braníka, se zvedla vlna odporu proti plánovanému uzavření koupaliště Lhotka. Vznikla dokonce občanská iniciativa, mající za cíl jeho záchranu. Zde jsou reakce některých Pražanů:

Dáša Červenková (Praha 4): „Jsem zklamaná. Ten projekt, který tam chystají rozhodně nepůsobí jako areál určený veřejnosti k rekreaci a sportu."

Marcel Čermák (Praha 11): „To koupaliště je pro mě srdcová záležitost. Prožil jsem tam celé mládí a stále tam dojíždím, nyní z Jižního Města."

p. Černohorská (Praha 4): „Nechápu a jsem v šoku, jak se něco takového mohlo stát? Jak je možně, že toto mohl někdo na úřadech dopustit? Je mi 60 let, od dětství jsem navštěvovala toto koupaliště, za celou dobu se nenaskytl problém."

Kam za přírodním koupáním v Praze?

Žár letošního léta vyžene k vodě tisíce a desetitisíce Pražanů. Obliba přírodních koupališť roste. Bohužel, jedno z nich se letos zřejmě vůbec veřejnosti neotevře. Která tedy zbývají?

Žluté lázněv Podolí. Provozovatelé si na nedostatek zájemců o osvěžení rozhodně nestěžují. Odpor k vltavské vodě je přežitým předsudkem.

Koupaliště Motol. Jen pár metrů od zdejší nemocnice, zakryto houštím keřů, nabízí dokonalou iluzi venkovského koupání.

Koupaliště Šeberák. Leží nedaleko Kunratic. Rybník si zachoval vesnický ráz. Každoročně ho vyhledávají nudisté z celé Prahy.

Koupaliště Džbán. Letos již konečně odbahněno a připraveno na nápor Pražanů nejen z Prahy 6. Na opačném konci Prahy leží rovněž odbahněnáhostivařská přehrada.