Podle primátora Pavla Béma (ODS) se srovnávají jablka s hruškami. "Pro mě to není žádné téma, a to z toho důvodu, že ctím zdravý rozum a ten velí nesrovnávat nesrovnatelné. Studií se nezabývám, zcela jistě jižní varianta je ta správná," řekl Bém. Příprava výstavby okruhu v jižní variantě je v pokročilém stádiu, k severnímu vedení dálnice je jen hrubá studie, která je virtuální realitou, zdůraznil primátor.

Vedení vnějšího okruhu přes Suchol a Březiněves je zakotveno v platném územním plánu metropole a velkého územního celku Pražský region, připomnělo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), které je investorem obchvatu. Severní varianta nemá v žádném případě podporu v územním plánu, podle tohoto dokumentu neexistuje, sdělila mluvčí ŘSD Martina Vápeníková.

Studie společnosti Mott&Macdonald podle serveru Aktuálně.cz uvádí, že výstavba dálnice přes Suchdol by stála 15,5 miliardy korun, v severní variantě zhruba sedm miliard korun. Připouští ale, že pro městskou dopravu není severní trasa výhodná. Proto navrhuje postavit most, který by vedl z bohnického sídliště a řeku překlenul nad Dejvicemi. Celková úspora by pak údajně byla 4,3 miliardy korun.