Ve dvou nadzemních podlažích na ploše o šesti tisících metrů čtverečních budou nově k dispozici lékárna, elektro, drogerie, restaurace a prodejna Lidl. Ve třech podzemních podlažích pak vzniknou garáže s kapacitou 260 míst. Výška ani jiné rozměry budovy se nezmění, objekt získá novou fasádu a budou upraveny vnitřní dispozice.

Uzavření průchodu pasáže Budějovická.
Doteď docházelo jen k hádkám. Praha opraví terasu u metra Budějovická

Současný stav objektu je neudržitelný

Soukromá firma TTP invest prostory koupila v roce 2012. „Záměrem investora je jejich celková revitalizace se zachováním stávající obchodní plochy a stejného počtu parkovacích stání,“ uvádí městská část Praha 11.

Revitalizace probíhá již nyní, opravovat investor začne ve druhé polovině letošního roku, přičemž do konce roku by mělo být hotovo. Nejprve opraví obvodový plášť, schodiště a garáže a pak zrekonstruuje vnitřek.

Obchodní centrum Arkády Pankrác 30. ledna v Praze.
Obchodní centra v Praze stárnou, musí se modernizovat. Přibývají kavárny

„Plánujeme kompletní revitalizace. Dokončena má být nejpozději ve druhé polovině roku 2019, “ uvádí za TTP invest Tomislav Procházka. Podle investora je současný stav objektu dlouhodobě neudržitelný. Z části je vybydlený a nabízené služby jsou neslučitelné s plánovanou koncepcí na zvelebení objektu.