Dotazům obyvatel, kterých se v sále shromáždilo několik desítek, musela Krnáčová čelit zhruba 45 minut, další desítky minut se jí ptali politici. Primátorce a městu nejčastěji vytýkali, že se podle jejich názoru nebrání ministerstvu pro místní rozvoj, které pozastavilo platnost pražských stavebních předpisů.

Čtěte také: Demonstranti žádají odchod vedení ministerstva kvůli stavebním předpisům

Primátorka několikrát uvedla, že se vedení města snaží problém řešit. Vinu za zrušení předpisů podle ní nese minulá rada pod vedením tehdejšího primátora Tomáše Hudečka. Primátorka v odpovědích popřela informaci, že dopis, kterým ministerstvo oznámilo přerušení platnosti předpisů, psal její poradce.

Na dotaz exprimátora Hudečka, jakým způsobem chystá plánovanou reorganizaci magistrátu, neodpověděla. Bude prý reagovat písemně. „Dozvěděl jsem se tak, že nevíte, neboť byste mi jinak odpověděla," reagoval Hudček.

Osobní narážky přešla mlčením

V jiných odpovědích odkázala na svého náměstka Stropnického, nebo řekla, že odpoví písemně, což jí zákon umožňuje. Krnáčová pak mlčením přešla několik osobních narážek. To když jí například exnáměstek primátora Václav Novotný (TOP 09) řekl, že jí „nejsou jasná ani elementární pravidla, podle kterých úřad funguje".

Při interpelacích se po jedné z jejích odpovědi stalo, že lidé pískali a jeden z nich zvolal, že lže. Vojtěch Razima z občanského sdružení Kverulant pak v rámci své reakce na primátorčinu odpověď řekl, že „by lepšího primátora dokázal vyřezat z libovolného banánu".

Zhruba hodinu a půl dlouhá debata se mezi opozicí a koalicí strhla již ráno při schvalování programu jednání. Do něho chtěla opozice zařadit nově 15 materiálů týkajících se mimo jiné opencard, změn v MHD nebo financování dopravního podniku. Vládnoucí koalice ANO, ČSSD a Trojkoalice (Strana zelených, KDU-ČSL a STAN) ji ale přehlasovala a žádný z bodů nebyl přijat.

Čtěte také: Pražská opozice neprosadila projednání opencard ani problém s IT