Mezi lidmi, kteří dnes od 11 hodin přišli vánoční pokrmy ochutnat, byli jak Češi a turisté, kteří přišli do centra metropole za předvánoční atmosférou, tak i potřební a lidé bez domova. Mnozí návštěvníci přišli primátora pozdravit a popřát mu hezké svátky.

Kuchaři na dnešek připravili 2000 porcí polévky podle speciálního receptu s koňakem a karamelem a tisíc porcí houbového kuby, který se rozdával na přání primátora Hřiba. Lidé si recepturu obou jídel velmi pochvalovali. "Jako od babičky," rozplývala se například jedna z návštěvnic nad polévkou.

Zástupci radnice Prahy 3 rozlévali rybí polévku na náměstí Jiřího z Poděbrad.
Starosta Prahy 3 rozléval rybí polévku. Na Štědrý den od primátora nebude

V předchozích letech bylo tradicí, že primátoři polévku rozdávali na Štědrý den, Hřib se ale rozhodl pro dnešek. Podle něj by se politici na Štědrý den neměli pohybovat ve veřejném prostoru. Připomněl také, že mnoho lidí drží na Vánoce půst.

Polévku dnes nabízela i Arcidiecézní charita před kostelem svaté Ludmily na náměstí Míru, v minulých dnech ji podávali představitelé městských částí například na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 nebo na náměstí OSN v Praze 9. V pondělí ji na Staroměstkém náměstí nabídne Čižinský, připraveno je, stejně jako dnes, asi 2000 porcí.

Setkání Deníku s primátorem Prahy Zdeňkem Hřibem (vlevo). Moderátorem byl šéfredaktor Deníku Tomáš Skřivánek.
Hřib: Viděl jsem mnoho úřadů s jejich chybami. Magistrát má všechny najednou