Se zvláštní kartou, kterou zdarma rozdává Pionýr, se děti dostanou se slevou nebo i zcela bez placení do více než čtyř desítek muzeí a dalších institucí. Jsou mezi nimi například Národní muzeum, Pražský hrad nebo dvě botanické zahrady. Nově se do akce zapojilo i Národní zemědělské muzeum, Muzeum historických nočníků a toalet či Galerie Tančící dům.

Deskové hry i geocaching 

Kartu si zájemci mohou vyzvednout v ústředí Pionýra na pražském Senovážném náměstí od 29. ledna do 2. února vždy od 09:00 do 17:00. Školy, mládežnické oddíly a dětské domovy mohou karty dostat také poštou.
Akci doplní Velká ledová soutěž o deskové hry a geocachingová hra, ve které budou děti podle souřadnic hledat různá místa s odměnou. Veškeré informace o akci i doprovodné programu jsou na webu akce.

Historie Pionýra


Pionýrská organizace sdružující děti do 15 let se v Česku datuje od roku 1949, kdy vznikl sloučením čtyř spolků pracujících s dětmi Československý svaz mládeže. Podléhal přímému řízení komunistické strany. V roce 1970 pak jen změnil název na Socialistický svaz mládeže (SSM), který fungoval až do listopadu 1989.
Dnešní občanské sdružení dětí a mládeže Pionýr existuje od roku 1990. Převzalo podobný název a právní nástupnictví jako SSM, je ale vystavěno na zcela jiných základech. Není spojeno s žádným politickým uskupením a hlásí se k zásadám mezinárodní úmluvy o právech dítěte. Podle poslední výroční zprávy z roku 2016 měl Pionýr 13.991 členů.