„Stavbu dálničního okruhu 511 Běchovice – D1 a navazující stavby přeložky I/12 Běchovice – Úvaly považujeme za zcela prioritní, neboť obě stavby po svém dokončení umožní převést tranzitní dopravu mimo dopravně dlouhodobě přetížené a kapacitně zcela nevyhovující silnice druhých a třetích tříd v oblasti Říčan, Průhonic a Úval u Prahy," zdůraznila hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO 2011).

Realizací a zprovozněním obou staveb dojde podle jejích slov v dotčených územích nejen k významnému zlepšení životního prostředí a životních podmínek pro zdejší obyvatele, ale i k celkovému zklidnění dopravy.

Veškeré náhrady by měly být hrazeny ze SFDI

„Investorskou přípravu staveb Ředitelstvím silnic a dálnic plně podporujeme a i nadále požadujeme v maximální možné míře její urychlení," prohlásil radní pro oblast dopravy František Petrtýl (ANO 2011).

V rámci majetkoprávní přípravy je kraj dokonce ochoten zajistit potřebnou součinnost a dokonce ji zajistit na všech stavbou dotčených katastrálních územích spadajících pod Středočeský kraj. Podmínkou kraje ale je, že veškeré náklady, včetně výkupu pozemků, budou hrazeny ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Čtěte také: Na dalších středočeských silnicích bude tichý asfalt