Drama, které vedle policistů zburcovalo i záchrannou službu a hasiče, se ale protáhlo na šest hodin. Za pomoci hasičů cizinec slezl až před čtvrtou ranní.

První dějství se přitom začalo psát již večer. Kolem 18. hodiny byl tento muž na policejní pracoviště v Praze 4 předveden kvůli kontrole totožnosti. Záhy byl ale propuštěn, když se potvrdilo, že muž bez dokladů o své identitě nelže a nejde ani o osobu hledanou či pohřešovanou.

Rutinní operace dostala neobvyklý přídech dvě hodiny poté. Dotyčný se totiž k budově policie vrátil. Po bleskosvodu vyšplhal na střechu – a hrozil, že skočí dolů. Dožadoval se příjezdu záchranářských složek – když se však pod ním rozblikaly modré majáky, přestal komunikovat s okolím. Za této situace neměli jednoduchou úlohu ani přivolaní policejní vyjednavači. Ale podařilo se. Nejprve muž přijal deku a horký čaj – to ale zdaleka nebylo vyhráno. Těch čajů bylo třeba ještě nakolik. A posléze cizinec vyslyšel také dobré rady.

Sebevrah, který se nechal přesvědčit a slezl, je nyní v péči patřičných odborníků. Policejní záznam uvádí: „Byl předán záchranářům a převezen do zdravotnického zařízení v Praze 8.“