„Mám svůj volební program, ale nemíním se podvolovat žádným vnějším tlakům," řekla na jednání zastupitelstva bývalá radní, která podle svých slov podlehla několikaměsíčnímu intenzivnímu nátlaku. Jedním ze sporných bodů podle ní bylo, zda prodat sdružené ambulantní zařízení na Strossmayerově náměstí.

Podle předsedy Zelených v Praze 7 a radního Františka Voseckého se většina členů orgánů strany v prosinci rozhodla doporučit Kratochvílové, aby zvážila své setrvání ve funkci. „Paní radní bylo vytýkáno několik věcí, například špatná komunikace. Shledali jsme, že výtky jsou v podstatě oprávněné," dodal.

Podle Hurrleho je důležitá spolupráce s odborem majetku či školství

Nový radní Hurrle chce především navázat na práci své předchůdkyně, protože volební období už je v polovině. Plánuje pracovat na projektu sociálního bydlení, kde by se Praha 7 měla stát pilotní obcí ministerstva práce a sociálních věcí, a řešit nepřehlednou situaci kolem pečovatelského centra zřizovaného městskou částí. Důležitá je podle Hurrleho spolupráce jeho odboru s odborem majetku či školství. Hodlá také sbírat víc dat, aby mohl hodnotit úspěšnost projektů.

Menší koaliční partner složený ze Strany zelených, České pirátské strany, SNK ED a nezávislých má v radě nadále místostarostu Ondřeje Mirovského (Zelení), který má na starosti dopravu, životní prostředí a bezpečnost, a radního Voseckého pro sport a podporu podnikání.

Všichni radní jsou tzv. uvolnění 

Dalších sedm radních včetně Hurrleho a starosty Jana Čižinského je z hnutí Praha 7 sobě. Místostarosta Kamil Vavřinec Mareš má na starosti majetek, místostarosta Pavel Vyhnánek finance, radní Hana Třeštíková kulturu, Lenka Burgerová rozvoj a Pavel Zelenka nové sídlo radnice. Všichni radní jsou takzvaně uvolnění, tedy vykonávají svou funkci jako placené zaměstnání.

Hnutí Praha 7 sobě ve volbách získalo 43,69 procenta hlasů a 15 zastupitelů. S ním vede radnici koalice PRO 7 s volebním ziskem 11,5 procenta a čtyřmi zastupiteli. Vedle nich se do zastupitelstva dostala TOP 09 (tři zastupitelé), ODS (tři), ANO (dva) a ČSSD (dva).

Čtěte také: Praha 7 bude letos hospodařit s výdaji 487,5 milionu korun