Letectvo má celkem 5400 tabulkových míst, ta jsou podle Bečváře naplněna ale jen ze 79 procent. „V letošním a následujícím roce se chceme dostat na nějakých 90 procent," řekl Bečvář. Podle Šebesty je potřeba přijmout lidi především do 25. protileta­dlového raketového pluku ve Strakonicích, který je personálně naplněn asi z poloviny. Podle Bečváře chybí muži a ženy v uniformě i na klasických leteckých základnách. Nový velitel letectva doplnil, že není problém nabrat lidi na základní profese, ale vychovat specialisty.

Dalším úkolem pro nového velitele bude podle Bečváře pokračování v nákupu techniky, a to především víceúčelových vrtulníků a radiolokační techniky. „Zastarává nám technika. Budeme jen rádi, když se urychlí proces pořízení nové letecké techniky, jak letištní, tak letecké a pozemní. To jsou hlavní priority, které jsou přede mne postaveny," doplnil Šebesta, který jako svoji prioritu zmínil rovněž konsolidaci a zefektivnění práce velitelství. „Já sám chci znovu ujednotit a centralizovat systém a metodiku výcviku," dodal.

Třiapadesátiletý brigádní generál Šebesta, který místo velitele vzdušných sil převzal k 28. červenci, dnes na letišti ve Kbelích symbolicky převzal bojový prapor od dosavadního velitele Libora Štefánika. Šebesta působil jako zástupce velitele od června 2013. Předtím velel základně vrtulníkového letectva a v minulosti sám létal s vrtulníkem. Účastnil se rovněž misí v Kosovu a Afghánistánu.

Vzdušné síly české armády mají své jednotky v Čáslavi, u Náměště nad Oslavou, v pražských Kbelích, Strakonicích, Brandýse nad Labem – Staré Boleslavi a Pardubicích. Ve své výzbroji mají mimo jiné nadzvukové letouny Gripen, vrtulníky, protiletadlové raketové systémy i letouny určené k přepravě lidí a nákladů, jako jsou Airbus a Casa. České letectvo je pravidelně nasazováno v zahraničních misích, v současnosti působí v Afghánistánu, na Sinaji a v Iráku. Opakovaně pomáhalo při ochraně vzdušného prostoru v Pobaltí a na Islandu.

Plní i řadu mírových úkolů, kdy zajišťuje leteckou záchrannou službu ze stanoviště v Plzni, přepravu ústavních a vládních činitelů, létá pro Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM) nebo pomáhá při přírodních pohromách.