Čtyřiačtyřicetiletý Janků zastupitelům městské části slíbil, že v případě zvolení bude dodržovat programové prohlášení současné koalice. „Chci navázat na dobrou práci mého předchůdce a nadále budovat moderní, vstřícný a transparentní úřad,“ řekl po svém zvolení.

Janků je od podzimních voleb radním pro životní prostředí a informatiku, v minulém volebním období byl v Praze 8 řadovým zastupitelem. Podle informací Janků nahradí Noska i na místě šéfa ODS v Praze 8.

Třiačtyřicetiletý Nosek, který byl starostou Prahy 8 více než deset let, je od konce listopadu zároveň náměstkem pražského primátora a chce se věnovat této funkci. V Praze 8 zůstane členem rady, nebude za to ale placen.

Původně uváděl, že chce počkat do rozhodnutí Ústavního soudu, který má posoudit stížnost na volby do zastupitelstva hlavního města. Tu podaly Strana zelených, SNK ED a Věci veřejné, které ve volbách nezískaly žádné mandáty. Protože ale soud bude o této věci jednat až na konci března, rozhodl se Nosek na křeslo starosty rezignovat.