Jeho pozice nebude vůbec snadná, usedá totiž na velmi horké křeslo, které před časem kvůli problémům s projektem Opencard opustil Václav Kraus.
Kočí hned na začátku řekl, že chce zamezit případným spekulacím a uvedl, že nikdy nespolupracoval na žádném projektu s magistrátem ani státní sférou. Jeho prioritou bude nyní právě projekt Opencard.

Kartu chce zbavit balastu

„Samozřejmě nejdřív se musím seznámit se současnou situací a připravit strategii. Pak nastavíme společně s magistrátem konkrétní pravidla. Chci Opencard očistit od toho nepříjemného balastu, který na kartě lpí. Je to dobrý projekt, takže je potřeba se jasně zaměřit a posunout ho dál,“ řekl ambiciózně Kočí. Dále sdělil, že si je vědom, že na něj bude vyvíjen také mediální tlak.

Upozornil také na to, že odbor informatiky není jen Opencard. „Je zde dalších pět až deset zásadních projektů, které pro nás budou prioritní,“ uvedl. Do pracovního poměru oficiálně nastoupí až 16. března, už nyní ale postupně začne přebírat celou agendu.

S výběrem je spokojeno i vedení města, které si je vědomé, že několik posledních ředitelů informatiky nebylo příliš úspěšných. Podepsali například také některé rozporuplné smlouvy a podobně.

„Myslím, že se jedná o vynikajícího odborníka, který má zkušenosti s krizovým managementem a transformací. Jeho úkolem bude stabilizovat projekt Opencard, dále pak také zjednodušit a vytvořit více transparentní veřejnou správu,“ řekl na adresu Kočího primátor Pavel Bém (ODS). Podle náměstka primátora Milana Richtera (ODS) se o místo ředitele ucházelo 22 osob, druhého kola se účastnilo 5 odborníků, které vybrala komise. „Bylo to velmi transparentní výběrové řízení, uchazeči se představil i na výboru informatiky,“ doplnil Richter.

close zoom_in Ladislav Kočí

Narodil se v roce 1973, vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze, obor Národní hospodářství, finance a účetnictví. Působil v Česku i v zahraničí, především jako manažer v oblasti restrukturalizací, finančního a provozního řízení.

Na tiskové konferenci řekl, že 15 let působil v soukromé sféře, například v českém a bulharském Telecomu. Nikdy prý on ani jeho zaměstnavatelé nedodávali nic pro veřejnou správu.

V současné době má vlastní firmu, zatím není rozhodnutý, zda její řízení předá někomu jinému nebo celou firmu prodá.