Záchranáři museli od 18:30 do půl druhé zasahovat u zhruba 180 případů, z toho 17 bylo způsobeno zábavní pyrotechnikou. "Zatím to vypadá na poměrně klidné silvestrovské oslavy," uvedli záchranáři.

Policisté v Praze nemuseli zasahovat u vážnějších problémů. V Úvalské ulici ve Strašnicích naboural opilý řidič do sloupu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili zhruba tři promile alkoholu. Po jedné hodině v noci se na ulici Evropská stala dopravní nehoda osobního automobilu, které skončilo na boku. U nehody zasahovaly všechny složky záchranného systému.

"Vyšetřili jsme 31letou ženu, kterou jsme z preventivních důvodů, vzhledem k charakteru dopravní nehody, transportovali do Ústřední vojenské nemocnice na urgentní příjem," uvedli záchranáři na twitteru.

Ve zdravotnickém stanu Golem uprostřed Václavského náměstí, bylo ošetřeno 16 osob. Z toho šest úrazů bylo způsobeno pyrotechnikou, do nemocnice byla odvezena jedna osoba, dodali záchranáři po půlnoci na twitteru.

Stovky policistů i Golem

Na průběh oslav dohlížely v centru města stovky policistů a strážníků. Během loňských oslav zdravotníci vyjížděli ke 166 případům, z toho deset bylo spojeno se zábavní pyrotechnikou a 13 s oslavami nového roku. Již po obědě začala na Václavském náměstí zasahovat odtahová služba. Na Nový rok zde platí z bezpečnostních důvodů zákaz zastavení. Majitelům vozů, kteří tento zákaz nerespektovali, se vstup do nového roku prodražil.

Silvestrovská představení uvedlo několik pražských divadel. Například Divadlo Kalich letos nabídlo dvě představení muzikálu Pomáda. "Diváci jdou na Silvestra do divadla s vědomím, že je to poslední den v roce a na jevišti bude uvolněná atmosféra a herci si dovolí občas nějaký ten žertík. A skutečně je to tak. Je to fajn zakončení roku a vždycky se na to těšíme," uvedl Roman Tomeš, který se představil v roli Danyho. "Jednou jsem si při Pomádě vzal na jeviště fotbalový míč, protože jsem věděl, že v hledišti sedí Milan Baroš, a vytáhl jsem ho z hlediště, aby se mi na něj podepsal. Těch zážitků je ale opravdu spousta," dodal.

Proti loňskému roku podle zjištění ČTK ubylo podvodů při kurzových přepočtech. Kurz koruny za rok posílil zhruba o procento na 25,4 koruny za euro. Zatímco loni stánkaři cizincům, kteří si nevyměnili eura za koruny, zboží počítali v kurzu 22 korun za euro, letos to bylo minimálně 24 korun. Cena lahve sektu zůstala meziročně stejná na 250 korunách.