Tak vypadaly oslavy příchodu roku 2015 na Václavském náměstí. Už od středečního odpoledne se u sochy svatého Václava scházely stovky lidí.

V „nejlepším" byl novoroční rej pochopitelně kolem půlnoci, kdy byla na Václaváku téměř hlava na hlavě a jen s podivem se tu nedošlo k žádným závažnějším úrazům. Všeobecné veselí tu ale sem tam narušil výkřik bolesti.

To když si někteří amatérští „pyrotechnici" popálili prsty od rachejtle. Za celý večer jich bylo několik desítek a některé na místě museli ošetřit záchranáři, což potvrdila i jejich mluvčí Jiřina Ernestová.

Velice málo Čechů před půlnocí

Když se ale po půlnoci mrholení změnilo spíš v déšť, řady oslavujících začaly rychle řídnout. Povětšinou Angličané, Němci, ale i Francouzi, či Rusové se už kolem půl druhé „rozutekli" do nočních podniků. A spolu s nimi mizely i postavičky žebráků a kapsářů, kteří si za silvestrovskou noc zřejmě řádně „vydělali."

Jen pár pouličních muzikantů ještě tři hodiny po půlnoci odolávalo dešti se sněhem. Vystoupení jim ale ještě i touto dobou často přerušovaly výbuchy petard. Čechů tu bylo celou noc pramálo. A ti, kteří přece přišli, objevili se tu krátce před půlnocí, prý nasát atmosféru a po půlnoci zase rychle mizeli.

Eddie Stoilow pokřtili vánoční singl

Na Staroměstském náměstí byla oslava o poznání organizovanější. I tady, jako tradičně, naprostou většinu oslavujících tvořili cizinci. Hlavně studenti. Hlavní silvestrovské oslavy tu začaly po 18. hodině. Hosty párty nabudil balkánský mistr současné taneční scény DJ Bohdan.

Po celý večer ho pak průběžně střídala kapela Mariana Grekšy ze Slovenska, která pobavila rockovými hity i vánočními písněmi v rockovém podání. Skupinu ve 21 hodin vystřídala pražská popová formace Eddie Stoilow, skokan v soutěži Český Slavík z roku 2012. Ta tu zároveň pokřtila svůj vánoční singl s názvem „life life".