Na omezení dopravy na Mariánském náměstí se shodly Praha 1 s magistrátem, město plánuje, že prostranství upraví. V následujících dvou letech k tomu má vzniknout studie. Do 1. října bude na náměstí informační kontejner Institutu plánování a rozvoje, kde lidé k budoucí podobě a využití náměstí mohou podat podněty.

Dopravní změny začaly platit v pátek. Nejvýznamnější je obrácení jednosměrnosti Husovy ulice, která vede od magistrátu k Betlémskému náměstí.

Provoz v Platnéřské zůstane beze změn

Auta se nyní dostanou Husovou z Mariánského náměstí, ale ve směru z ulice Na Perštýně již nikoliv. Cílem je zabránit tomu, aby si řidiči zkracovali cestu přes náměstí ve směru od Národní.

Současně byl zaveden obousměrný provoz v Linhartské, kterou však nejde zajet přímo na náměstí, protože je zaslepená. V obou směrech je nově možné projet ulicí U Radnice. Provoz v Platnéřské zůstal beze změn, na náměstí se přes ni dostane jen obsluha Klementina.

Program je připraven až do večera

Lidé se dnes na náměstí mohli těšit na celodenní program, stejně jako jinde v Praze. Do akce Zažít město jinak se kromě Prahy zapojila téměř třicítka dalších měst.

V metropoli je program až do večera připraven například na Kampě, na Nuselských schodech, na náměstí Jiřího z Poděbrad, na Dívčích hradech, na Břevnově, v Krymské či v kampusu ČVUT v Dejvicích.