Současný dům vystavěl známý pražský architekt František Buldra roku 1902. Založením dnešního restauračního pivovaru v roce 1993 se navázalo na starou tradici ze 14. století, která byla na dlouhou dobu zapomenuta a přerušena.

Díky skvělé myšlence spojit minipivovar s restaurací v jeden celek vznikl tento ojedinělý rozsáhlý komplex s celkovou kapacitou 400 míst. Prostor je členěný do několika samostatných salonků, přičemž každý je pojat v jiném stylu. Pivaři mohou posedět třeba na varně, kde se pivo vaří, v goticky laděných sálech či pod otevřeným nebem na letní terase.

Jenom české suroviny

Pivo v Novoměstském pivovaru se vaří výhradně z českých surovin, tedy z českého sladu a žateckého chmele. Vaří se klasickým způsobem varna, spilka a ležácký sklep. Světlý nebo tmavý 11° nefiltrovaný novoměstský ležák je bez konzervačních látek a obsahuje komplex vitamínů řady B spolu s dalšími minerálními látkami. Je to „Natur produkt". Pivo je nefiltrované a má opálovou barvu kvasnic.

Novoměstský pivovar se zaměřuje na speciality české kuchyně, jako je dršťková nebo řízná česneková polévka, svíčková a pivovarský guláš. Specialitami šéfkuchaře jsou vepřové koleno a pečené sele. Pivní nadšenci ocení možnost prohlédnout si pivovar, vyslechnout si, jak se vaří pivo, a na památku si zakoupit pivní suvenýr. Aktuálně je v nabídce domácí 50% pivovice, vypálená přímo z Novoměstského ležáku.

Čtěte také:  Je libo speciál? Minipivovarů v Praze přibývá