Radnice Prahy 4 po několika neúspěšných veřejných soutěžích a pronájem těchto prostor zapojila nyní do úvah o budoucnosti veřejnost a ta odpověděla: kino už nechceme, ale spíše rehabilitační nebo kulturní zařízení. V anketě i profesionálním průzkumu odpovídaly v průběhu září stovky obyvatel.

Radnice se ptala, co by si lidé v nevyužívaném sále, který je součástí fungujícího Kulturního centra Novodvorská, přáli. „Vybírali si z tří základních oblastí využití. Sportovní, zdravotně - rehabilitační nebo kulturní. Ale mohli sdělit i jakýkoli jiný námět,“ sdělil Deníku starosta Prahy 4 Pavel Horálek.

Místo kina solná jeskyně?

Sportovní téma u lidí moc nezabralo, a dvě zbylá byla tak půl na půl. U zdravotně – rehabilitačního využití opuštěného sálu připadá v úvahu například solná jeskyně, masážní salóny, či poradny. „Možností je hodně. Osobně bych se přikláněl k zdravotně – rehabilitačnímu zařízení, ale určitě by to nemělo suplovat klasické zdravotnické zařízení,“ pokračoval Horálek, podle kterého je nabídka kulturních možností v okolí široká. V KC Novodvorská, které s bývalým kinem sousedí, se pravidelně pořádají koncerty, ale také plesy a pravidelné zájmové kroužky. O pár stovek metrů dál je navíc multiplex se šesti kino sály.

Komise poradí radě

Lidé v anketě uváděli i další náměty na využití budovy. Představovali by si tam například krytý bazén, byty, kasina, garáže nebo centrum pro matky s dětmi. „Do dvou týdnů dostane rada Prahy 4 od svých komisí odborná doporučení, jakým směrem bychom se měli ubrat. Každopádně chceme řešit situaci rychle,“ dodal Horálek. Podle Horálka je radnice připravena přispět na opravu chátrajících prostor, která bude předcházet realizaci projektu. Ten by mohl začít fungovat do roka.