„Byli jsme zvyklí na to, že nám Hobulet distribuovali do schránky každých čtrnáct dní, teď se z toho stal měsíčník. K čemu je, že jsou noviny na křídovém papíře, když informace nebudou aktuální,“ říká František Horník, který v Praze 7 bydlí. Opozičním zastupitelům zase vadí, že jim redakce nedala v novinách žádný prostor.

„Vydavatelé se dopustili celé řady profesionálních prohřešků, nepodepisují články, protežují názory radnice a formát novin velmi připomíná předvolební tiskoviny,“ soudí Ondřej Mirovský (SZ). „Před hlasováním o změně vydávání Hobuletu jsem přednesl možný koncept nových radničních novin a očekával zkvalitnění. Bohužel realita je opačná. Je skandální, že jako osobnost Prahy 7 je rozhovorem prezentován neznámý fotbalista Sparty bydlící v Praze 6,“ dodal Mirovský.

Diskuse o Hobuletu se rozběhla také na oficiálních internetových stránkách sedmé městské části. „Je pravda, že nějaké připomínky na radnici přišly. Lidem se ale příliš nelíbily ani noviny, které vycházely dříve. I proto jsme se je rozhodli změnit,“ řekl mluvčí radnice Martin Vokuš. Podle něj se obsah periodika ještě zlepší. „Redakční rada bude o budoucí tváři určitě jednat. Prostor dostane i opozice,“ ujistil. Praha 7 loni dala na vydávání novin 2,8 milionu, změnou v magazín a měsíčník ušetří asi 420 tisíc. Podle Vokuše se zlepšila i distribuce. Radničními periodiky se před nedávnem zabývalo občanské sdružení Oživení. Analyzovalo 500 čísel z celé ČR a dospělo k závěru, že většina listů neplní svou funkci a že je cenzurována.