Na 150 zpravodajů, fotografů a techniků z Washingtonu přepravil letecký speciál. Část novinářů šla odpočívat, jiní vyrazili po pražských památkách, někteří pracovali. Například italští novináři se rozhodli jet natočit reportáž do vojenského prostoru Brdy, kde by mohl být vybudován americký protiraketový radar. "Dost nás zajímá, kde by měl radar stát. Chceme slyšet názory starosty Trokavce a místních lidí. Slyšeli jsme, že se jim plán vůbec nelíbí," řekla produkční týmu italské televize RAI Malina Mannarinová. Záměr vybudovat v Brdech radarovou stanici rozděluje českou veřejnost, domácí i zahraniční politickou scénu. Radar má být hlavním bodem úterního jednání Bushe s českými politiky.

Zastoupeni jsou novináři Washington Postu, CNN, NBC a jiní

K hotelu v ulici V Celnici v centru Prahy novináře z letiště přepravilo pět autobusů. Za nimi přijely stěhovací nákladní vozy, které dopravily kufry, tašky, televizní techniku a další nezbytnosti novinářů. Nechybějí mezi nimi zástupci světových agentur, hlavních amerických novin, jako jsou třeba Washington Post, a televizí včetně CNN či NBC. Do Prahy letecký speciál dopravil i pracovníky neamerických médií, která mají zastoupení ve Washingtonu a sledují dění ve Spojených státech.

Bushovy cesty po světě jsou velmi sledované v americkém i světovém měřítku. V doprovodu hlavy státu bývá personál tiskového oddělení úřadu prezidenta, nechybí novináři akreditovaní v Bílém domě. Několik žurnalistů obvykle cestuje přímo v Bushově letounu Air Force One. Většina ale bývá v najatém letadle, který novinářům platí redakce a který přilétá před prezidentem. V Air Force One mají občas novináři příležitost hovořit přímo s prezidentem nebo jeho pracovníky.

Letití korespondenti Bílého domu vzpomínají, že prezidenti George Bush starší a jeho nástupce Bill Clinton si zašli s novináři popovídat často, zatímco současný prezident George Bush k nim zpravidla cestu nenachází. O úterní setkání mezi Bushem a prezidentem Václavem Klausem a premiérem Mirkem Topolánkem se zajímají i čeští novináři. Celkem Pražský hrad eviduje na 300 novinářských akreditací.