Současná radniční koalice (VLASTA, Piráti, ODS) si od tohoto kroku slibuje efektivnější kontrolu. „Jde o krizový management s přibližně půlročním mandátem,“ uvedla první místostarostka Jana Komrsková (Piráti). Úkolem krizového managementu je zmapovat současnou situaci, poté bude na vedení firem vypsáno otevřené výběrové řízení. Holding by se měl celkově transformovat.

Branické divadlo.
Branické divadlo za 10 tisíc měsíčně. Značka: Nabídky posoudí tajná komise

Zisk nikdy nebyl proiritou

Společnosti mají široké spektrum působnosti, například správu volnočasového areálu Gutovka, farmářské trhy, správu bytového domu Malešice či celý projekt škol v přírodě.

Prioritou holdingu od dob jeho založení v roce 2004 nikdy nebyl zisk. „Kvůli nesystémovému vedení byl zcela závislý na příjmech od městské části. Stav, ve kterém byl celý holding předán, je značně neuspokojivý a jeho další existence ve shodném formátu je dlouhodobě ekonomicky neudržitelná,“ uvedla mluvčí Prahy 10 Adéla Pobořilová.

Druhý den vyklízení budovy Kliniky v Jeseniově ulici.
Exekutor předal Kliniku. Náklady bude vymáhat, mohou přesáhnout 100 tisíc

Neefektivně byl veden i volnočasový areál Gutovka a farmářské trhy. „Neexistovala žádná koncepce jejich využití a rozvoje. Věnujeme se proto návrhu nového využití jak sportovního areálu, tak i obnovení dříve populárních farmářských trhů na Kubánském náměstí,“ dodala Pobořilová.

Nové vedení již například podniklo výjezd do areálu Horského hotelu v Jánských Lázních, který je v majetku společnosti Praha 10 rekreace. Krizový management řešil především revizi smluvních vztahů a další nedostatky.