Za novým konopným nápojem stojí dvojice mladých Slováků, kterou tvoří Marek Benda a Daniela Jánošová. Duo společně pracuje pod značkou Kannabi. Myšlenka na založení firmy vyrábějící konopné nápoje je napadla už před časem v Anglii, kde pár let žili.

K přírodnímu nápoji tohoto typu měli oba blízko už delší dobu. Marek se už dlouho zajímá o využití konopí a jeho vlastnosti. Daniela zase věnuje většinu svého volného času do vzdělávání o veganství a zdravém životním stylu. Všechny tyto poznatky teď aktivně využívají ve společném byznysu. 

„Z Anglie jsem na pár měsíců odcestoval do Afriky, kde jsem pracoval jako dobrovolník pro místní charitu. Pobyt tady mě dost změnil. Potkal jsem spoustu mladých lidí, kteří se rozhodli měnit svět k lepšímu. Tehdy jsem si řekl, že bych naší společnosti taky rád přispěl něčím smysluplným,“ popsal Marek.

Snaha vyvolat zájem o konopí

Když se vrátil na Slovensko, věděl, že je právě teď ten nejlepší čas rozjet vysněnou firmu s konopným mlékem. „Prvním záměrem bylo nejen vyvolat u lidí zájem o konopí a jeho léčivé účinky, ale také poukázat na nehumánnost kravského mléka. Zanedlouho se ze zahraničí vrátila i Daniela a rozhodli jsme se společně pustit do projektu Kannabi Konopný nápoj,“ dodal Slovák.

Dvojice zatím mléko vyrábí v domácích podmínkách. A to bez strojů v klasické kuchyni, tudíž jde o zdlouhavý proces. Proto jsou nápoje zatím dostupné jen v malém množství. V plánu je ale rozšíření a vylepšení výroby, tak aby šlo vyrábět rychleji a ve větším množství.

Marek s Danielou v tuto chvíli shání potřebné finance prostřednictvím sbírky na crowdfundingovém serveru Hithit.cz. „Peníze, které získáme v kampani, použijeme především na spuštění provozu výroby konopného nápoje ve velkém. Dále pak na nákup surovin, lahví a krabic, ve kterých budeme mléko posílat. Peníze využijeme i na vývoj nových příchutí a druhů nápojů a také na rozšíření dostupnosti Kannabi konopných nápojů do více regionů,“ upřesnil Marek.

Jednodušší hubnutí

Konopný nápoj je v současnosti na trhu ve čtyřech různých příchutích. Neochucený, jahodový, kakaový a kokosový. Vyrábí se čistě jen z rostlinných surovin, neobsahuje tedy žádné konzervanty ani zahušťovadla. Díky svému přírodnímu složení je plný výživných látek a minerálů.

Mléko například podporuje imunitní systém nebo snižuje cholesterol. Podporuje také trávení a zlepšuje kvalitu vlasů a nehtů. Nápoj redukuje chuť na sladké. Navíc dlouhou dobu zanechává pocit zasycení, díky čemuž lidi jednodušeji hubnou.

Od ostatních konopných nápojů se odlišuje množstvím konopných semínek ve svém složení. Běžné nápoje mají průměrně podíl konopných semínek jen asi tři procenta, v nápoji Kannabi je jich obsaženo deset. Pokud byste chtěli konopný nápoj vyzkoušet, můžete si ho až do 12. dubna objednat právě na Hithitu.