Tvrdí, že v poslední době iniciovala několik schůzek na téma problematiky rušení nočního klidu, kterých měl být účasten i šéf tamní městské policie Miroslav Stejskal.
„Pan Stejskal si nestejskal na kamerový systém, ale na nedostatek strážníků," ujišťuje Klasnová. Zároveň vyjádřila pochybnost nad objektivností analýzy bezpečnosti v Praze 1, která prý mimo jiné doporučuje městské části obnovit kamerový systém.
„Na základě vyhraného výběrového řízení ji vypracovala firma, prodávající kamerové systémy. Nepřekvapuje mne tedy, že právě tato firma považuje za nejlepší způsob zajištění bezpečnosti instalaci nových kamer," podotkla dále Klasnová.
Z jejích rozhovorů se Stejskalem na téma jak ochránit obyvatele Prahy 1 před alkoholovými tahy zahraničních turistů prý vyplynulo, že v Praze 1 není nedostatek kamer, nýbrž nedostatek strážníků v ulicích. Chce, aby rada městské části zahájila jednání s magistrátem o navýšení počtu strážníků. Doplnila, že v ideálním stavu může šéf strážníků Stejskal vyslat na noční směnu kolem třiceti lidí. „Například městská policie není schopna sama pokrýt oblast kolem Dlouhé ulice, kde jsou každou noc porušovány veškeré platné předpisy," dodala Klasnová s tím, že nezbude, kdo by sledoval nový kamerový systém.
Chybí objektivní zhodnocení
Spolu s dalším opozičním zastupitelem Filipem Pospíšilem se shodují, že v Praze 1 prakticky neexistuje místo, kam by se člověk vysloveně bál zajít. Pospíšil zmínil, že nikdo, kdo se už dnes pohybuje po Praze 1, nemá šanci ani na okamžik uniknout ze zorného pole kamer. Chybí mu prý však objektivní hodnocení, jaký vliv na bezpečnost mají právě kamery. Projevil tedy pochybnost nad rozumným vynakládáním peněz z obecního rozpočtu.
„Nechceme nikoho šmírovat," ohradil se radní Prahy 1 Ivan Solil. Spolu se starostou jedničky Oldřichem Lomeckým se shodují v tom, že obnova údajně zastaralého kamerového systému je pro bezpečnost v ulicích centra potřebná. Naproti tomu navýšení počtu strážníků v ulicích je podle nich v současnosti málo reálné.