Mladí lidé, kteří Sociální bistro Střecha založili, poskytovali pomoc už dříve, a to například lidem bez domova. Jelikož chtěli ale pomáhat dlouhodobě, rozhodli se založit netradiční podnik. Ten měl především usnadnit život lidem, kteří to na trhu práce nemají jednoduché a potřebují důstojnou mzdu k zajištění stabilního bydlení.

„Před rokem a půl jsme tak dali své nápady dohromady a vznikl z toho projekt sociálního, družstevního a veganského bistra Střecha. Další rok jsme se scházeli a pořádně projekt připravovali, než došlo k samotné realizaci,“ popsal začátky jeden ze zakladatelů bistra Filip Hausknecht. Na vznik projektu přispěli i jednotlivci na crowdfundingovém webu Hithit. Na bistro se tak vybralo necelých 300 tisíc korun.

Po odečtení provize Hithitu, poplatků bance a nákladů za odměny zbylo zakladatelům ze zmíněné částky asi 250 tisíc. „Ty využijeme na splacení spotřebičů, které jsme pořídili do kuchyně a za bar. Například samotný konvektomat stál asi 160 tisíc. Do projektu jsme ještě sami investovali již 600 tisíc,“ doplnil Filip.

Prevence recidivy

Veganské bistro dnes začalo fungovat ve zkušebním provozu. „Spolupracovníky už máme domluvené. Začínáme se čtyřmi úvazky. Všichni pracovníci by měli vydělávat stejně. Dostávat by měli 22 tisíc korun hrubého,“ vysvětlil jeden ze zakladatelů. Střecha má tak pomoci lidem, kteří nemohou sehnat stabilní zaměstnání, a tudíž ani stabilní bydlení. Kvůli tomu se často propuštění trestanci navrací ke své předchozí činnosti. Sociální bistro by tak mělo sloužit jako prevence recidivy.

Restaurace bude fungovat na třech základních pilířích, a to sociálním podnikání, družstevnictví a veganství. Kromě pomoci lidem, kteří se ocitli na okraji společnosti, bude moci každý družstevník zasahovat do chodu bistra.

„Díky družstevnictví v podniku pak funguje demokracie. Na chodu se domlouváme konsenzuálně a každý má rovné hlasovací právo. Lidé, které zaměstnáme, budou moci do družstva vstoupit po roce plného úvazku, až se s nimi lépe seznámíme. Na schůze ale budou moci chodit od začátku a my samozřejmě zohledníme jejich pohled na provoz,“ uvedl Filip Hausknecht.

Pouze veganské

Střecha chce také ukázat, že veganská restaurace nemusí být drahá, jak tomu často bývá. „Polední meníčka budeme mít za 90 korun a budou obsahovat polévku a hlavní jídlo. I když tu budeme podávat pouze veganskou stravu, vítáme i nevegany,“ potvrdil jeden ze zakladatelů bistra. Ve stálé nabídce jídel po třetí hodině se pak objeví svíčková nebo řízek s bramborovým salátem. „Budeme tedy vařit především tradiční jídla, také ale speciality jako veganský kebab,“ dodal Filip.

Zkušební provoz bistra s omezenou nabídkou začalo dnes, naplno se pak pojede o 14 dní později. Sociální bistro Sřecha, které najdete na Žižkově pod adresou Milíčova 25, bude mít otevřeno denně kromě neděle od desíti do desíti.

„Vybírali jsme z několika čtvrtí, nakonec se nám podařilo najít dobré prostory právě na Žižkově. Většina z nás tu žije, takže rozhodování nebylo těžké. Žižkov si zatím navíc stále drží svůj specifický alternativní a komunitní nádech, kterého bychom chtěli být součástí,“ uzavřel Filip Hausknecht.