Podle náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře, který výstavu společně s dalšími hosty zahájil, se v armádě za posledních 25 let zlepšilo vybavení vojáků, stoupla vážnost armády i důvěra veřejnosti. Poznamenal, že byly vypracovány nové strategické dokumenty a armáda se zúčastnila řady misí.

Armádní muzeum na Žižkově.
Armádní muzeum Žižkov se opravuje, zavřeno je na tři roky

Čeští vojáci jsou oceňováni v zahraničí 

"Myslím si, že se armáda nemá za co stydět, že udělala obrovský kus práce. Vojáci jsou ceněni našimi kolegy v zahraničních misích, koneckonců i na území České republiky, když jsou nějaké problémy, povodně, vždy je armáda schopna podpořit Integrovaný záchranný systém," řekl Bečvář.

"Samozřejmě, že některé věci nejdou, jak by měly jít, ale to je život," dodal. Velkoplošné panely připomínají minulost armády z doby Československa i potřebu odstraňování propagandy z období komunismu.

Prezident Miloš Zeman si připíjí s Lenkou Šmerdovou, poté co ji 8. května na Pražském hradě povýšil jako první ženu české armády do hodnosti generálky.
Česká armáda má první generálku, Zeman jmenoval i další generály

Armáda usiluje o přijetí dalších vojáků 

Výstava se zaměřuje na jednotlivé mise, do kterých byli čeští vojáci nasazeni, historické okamžiky jako například vstup do NATO a představuje jednotlivé složky armády. Představuje tak třeba dělostřeleckou či pozemní techniku, ale i jednotlivé jednotky včetně výsadkářů či chemiků.

Letošní rok by měl armádě přinést rozšíření účasti českých vojáků na zahraničních misích, růst rozpočtu ministerstva obrany a uzavření významných zbrojních zakázek. Armáda také usiluje o přijetí dalších vojáků. Podle náčelníka generálního štábu Josefa Bečváře by mělo nastoupit asi 2000 nováčků.

Opuštěná kasárna v Rakovníku - září 2014
Rakovničtí chtějí pozemky od armády získat ještě letos