Všechna svá dobrodružství Filip již delší dobu zaznamenává na blogu Deník dobrodruha, jehož prostřednictvím se snaží ukázat, že lidé na světě toho mají více společného než rozdílného. Tento internetový projekt chce nyní rozšířit do „skutečného svět“. Proto se rozhodl založit cestovatelskou kavárnu.

 Nápad založit Kavárnu dobrodruha vznikl na cestách v době, kdy se na Filipa začalo obracet hodně lidí s tím, že potřebují poradit ohledně cestování. Mladý student se na základě jejich dotazů rozhodl, že založí prostor, který bude sdružovat všechny nadšené cestovatele na jednom místě. Budou se moci potkávat u kávy a předávat si cenné rady i zkušenosti. Podnik by měl vyrůst v Seifertově ulici na pražském Žižkově.

„Všichni jsme z jednoho těsta a hranice států jsou pouze čáry na mapě, které by neměly lidem bránit poznávat nové kultury a vytvářet přátelství napříč světem. Právě proto jsem se rozhodl založit Kavárnu dobrodruha, která bude bořit předsudky a dá prostor cestovatelům ukázat svoje příběhy. Spojí je dohromady,“ vysvětlil zakladatel projektu Filip Mayer.

 V kavárně se budou konat i různé cestovatelské semináře, přednášky a další akce. „Chtěl bych, aby Kavárna dobrodruha sloužila jako jakási mezinárodní křižovatka cestovatelů a centrum, které láme kulturní odlišnosti a všichni jsou si tam rovni. Budu rád, když se stane i výchozím bodem pro stopovací soutěže, procházky a další šílená cestovatelská dobrodružství,“ doplnil Filip.

Otevřít kavárnu můžete pomoci i vy. V tuto chvíli schází cestovateli finance, které jsou nutné k dokončení oprav a nakoupení vybavení kavárny. Potřebné finanční prostředky se Filip snaží získat prostřednictví sbírky na crowfundingovém portálu Hithit.cz.

Studentovi můžete přispět různými částkami. Dostanete za ně dokonce odměnu. Například za 100 korun získáte kávu či čaj, za 300 účast na přednášce a za pět tisíc třeba cestovtelský plán na míru.

„Potřebujeme vybrat alespoň 350 tisíc korun, abychom mohli dotvořit a dovybavit kavárnu. Nechceme být závislí na úvěru, dotacích či jiných grantech a rádi bychom proto zapojili veřejnost. Cestovatelé, dobrodruzi a všichni nadšenci, pojďte se zapojit a postavit kavárnu na nohy,“ uzavřel Filip.

Na rozdíl od podobné restaurace s názvem Klub cestovatelů, která sídlí na Masarykově nábřeží půjde výhradně jen o kavárnu, nebudou se v ní tudíž podávat teplé pokrmy. Podnik se také bude lišit tím, že vzniká z toho důvodu, aby se v něm s Filipem a dalšími známými cestovateli mohli pravidelně potkávat jejich příznivci. Ti ho často kontaktují s radami ohledně cestování.