Nová sportovní hala na Jižním Městě je výjimečná. Je první boxlacrossovou halou v Evropě. Jako jediná totiž splňuje kritéria tohoto rozvíjejícího se sportu bez jakýchkoliv dodatečných úprav. Slavnostní otevření se uskuteční ve středu.
Hrací plochu může využívat kdokoli, je otevřena i pro veřejnost. Primárně ale poslouží školám, školkám nebo klubům, které zde mohou sportovat za zvýhodněné ceny.

„Myšlenka podpořit sportovní vyžití na Praze 11, a vůbec v celém hlavní městě, je výborná. Jde o první sportoviště tohoto typu a kvalit v Praze 11. Jedná se o pilotní projekt změny vzhledu Jižního Města,“ uvedl ředitel Občanského sdružení Sportovní Jižní Město Michal Javůrek. Jak vysvětlil nezasvěceným, rozdíl mezi lacrossem a boxlacrossem spočívá v tom, že druhý zmíněný se hraje v hale.
„Tento sport bude samozřejmě dominantou. Hal, kde se dá hrát boxlacross, jsou stovky, jde ale o hokejové stadiony, kde je třeba udělat mnohé úpravy,“ komentoval Javůrek. To je hlavní důvod, proč není tento sport tolik známý. Hala na Jižním Městě je specifická i v tom, že byla jako jediná v Evropě postavena s tím, že zde najde domácí zázemí jeden z klubů České ligy v boxlacrossu.

A nejen oni. Profesionální vybavení poskytne ideální podmínky pro rozvoj mnoha dalších moderních sportů, jako jsou floorball, futsal, sálová kopaná nebo bojová umění.
Celkové náklady na stavbu se vyšplhaly zhruba na šedesát milionů korun. „Jde o nejmodernější halu v celé Praze,“ uvedl starosta městské části Praha 11 Dalibor Mlejnský. dokončení ze srany 1.
Podle Mlejnského bude kapacita budovy plně využita. Poslouží nejen pro celé Jižní město a nedalekou základní školu Květnového povstání, která ji bude využívat k dopoledním hodinám tělesné výchovy, ale také pro další instituce a sportovní kluby z celé Prahy.
„Co se týče vnitřních sportovních prostor, máme dvě tělocvičny, které nám kapacitně plně dostačují. Nemáme problém se zabezpečením výuky. Novou halu ale chceme využívat k moderním kolektivním sportům jako je například floorball. Budova pro nás bude spíše nadstandardem,“ upřesnil ředitel školy Pavel Kopecký.

Celková hrací plocha haly je 1393 metrů čtverečných, na tribuny se vejde 260 fanoušků, na parkoviště se vejde 54 aut. Rodiče s kočárky a zdravotně handicapované potěší bezbariérový přístup .
Slavnostní otevření se uskuteční ve středu od 13 hodin. Od 17 hodin návštěvníci uvidí ukázky bojového umění nebo boxlakrossu.