„Dnešní návštěvnost je nižší než ta včerejší s ohledem na počasí i příležitost, sobotní slavnost vzbudila velkou pozornost. Návštěvníci mají jistou výhodu v tom, že se kdekoli mohou podle libosti zastavit, aniž by se na ně tlačil dav dalších zájemců," řekl dnes médiím mluvčí zahrady Michal Šťastný.

V nových pavilonech bude až do pondělí návštěvníkům k dispozici pracovník zahrady, který jim přiblíží chod pavilonu a zajímavosti o chovu slonů a hrochů. Takzvané Údolí slonů a pavilon hrochů patří mezi největší komplexy v rámci českých a slovenských zoologických zahrad. Kromě komfortnějších stájí získali sloni třeba vyhřívané bazény a skrytá krmítka, hroši zase mohou využívat velké vnitřní ubikace s proskleným bazénem, venkovní pláž a bazén.

Právě prosklený bazén a pozorování akrobatických podvodních kousků zdánlivě neohrabaných hrochů podle Bobka první návštěvníky velmi nadchly. Děti i dospělí se také mohou povozit na realistické maketě slona, součástí jízdy na trenažéru je i projekce simulující průjezd srílanskou vesnicí.

Ačkoliv se na otevření pavilonu přišlo podívat enormní množství lidí, obvykle jich prý v takto špatném počasí přijde za den jen zhruba 2500, v zoo doufají v brzký příchod jara. Nasvědčuje tomu prý i vylíhnutí dvou krkavčích mláďat.

Ani přes stále zimní počasí nemá ale zoo nouzi ani o další mláďata. Lidé se mohou přijít podívat třeba na malé slůně, gorilu, orangutana a žirafu. Tento týden se narodilo také hříbě koněPřevalského, symbolu pražské zoo.