V „pojízdném domečku na čtyřech kolech“ cestovala Samková po republice. V autě měla kuchyň, obývací pokoj i koupelnu. A každý den se vzbudila na jiném místě, což je podle ní nejlepší pocit na světě.

Zdroj: Youtube

Navíc populární sportovkyně nebyla letos zdaleka jediná – podle průzkumu agentury NMS pro automobilku Toyota vyzkoušelo 12 procent Pražanů dovolenou ve stylu nomádství. Většina obyvatel metropole kvůli hrozbě šíření koronaviru zůstala v Česku a využila k letnímu cestování vlastní auto.

Výlety za jídlem jsou stále oblíbenější

Čím dál oblíbenější je podle výsledků průzkumu také takzvaná gastroturistika. Za jídlem cestuje desetina lidí, pro více než třetinu Pražanů jsou různé pochutiny důležitým cílem. Největším lákadlem je však poznávání a návštěvy pamětihodností (53 procent), wellness pobyty dává přednost 45 procent dotázaných a 43 procent turistů míří do hor.

Ilustrační foto.
Jedna dovolená v tuzemsku ročně třetině Čechů nestačí, ukázal průzkum

Poodobně jako Samková strávily dovolenou také plážové volejbalistky Barbora Hermanová a Markéta Nausch Sluková (známá také jako Maki). Hvězda kulinářských pořadů Zdeněk Pohlreich si náplanoval pár dní odpočinku na Slapské přehradě nebo na některém z golfových hřišť v Česku. „Určitě si během léta budu vychutnávat jízdu ve svém voze Lexus. Je to pro mě ohromná radost a relax,“ dodal. 

Automobil při tuzemské dovolené hodlají více použít lidé nad 35 let, kde jejich podíl dosahuje 70 procent. Vlakem se letos chystá cestovat 26 procent lidí a sedm procent poletí letadlem.

Zdeněk Pohlreich: Dneska pozoruju všude honbu za novým a novým, aniž by si někdo lámal hlavu, jestli to původní nebylo lepší.
Zdeněk Pohlreich: Asi budu brzo končit. Cítím, že jsem trochu dinosaurus