Na místě zasahovala policie. Podle všeho zadržela aktivistu Jiřího Černohorského, podle účastníků setkání kvůli tomu, že neměl nasazenou roušku. První motorkáři dorazili na místo v plánovaný čas, na 11 hodinu, následně se přesunou na další místa po Praze.

„Mohu potvrdit, že policie zajistila jednu osobu, která neuposlechla výzvy k ochraně dýchacích cest,“ potvrzuje zásah mluvčí pražské policie Jana Kropáčová. Policie je v pohotovosti kvůli akci po celé Praze. „Zatím jsme žádný výraznější problém neřešili. Policie dohlíží na pokojný průběh shromáždění i dodržování protiepidemických opatření,“ doplnila.

Noční vlci pořádají spanilou jízdu po Evropě jako upomínku konce II. světové války. V minulosti se průjezd proslavil i přítomností poslance Jaroslava Foldyny. Zda se zúčastní jízdy společně s českými motorkáři i letos není jisté. Konec II. světové války strana SPD, které je Foldyna členem, připomněla v minulých dnech na brífingu.

„Chci připomenout, že II., světovou válku rozpoutalo fašistické Německo, fašistické Německo ji také prohrálo a největší podíl na vítězství a porážce nesli vojáci Rudé armády a Sovětský svaz,“ uvedl k výročí osvobození Československa Jaroslav Foldyna. Připomněl také oběti spojeneckých armád a oběti na domácí frontě.Podle Foldyny nezaujímá strana SPD aktuálně ani proruský, ani prozápadní názor, pouze svým sdělením konstatuje historická fakta.