Největší z pěti nočních běhů pro Světlušku odstartuje ve čtvrtek 12. dubna ve 21 hodin. Běžci se mohou registrovat ale už od 18.30. Před samotným závodem na pódiu vystoupí například paralympioničky Anna Pešková a Nicole Fryčová, které následně také poběží. Ze známých osobností se běhu zúčastní například herci Václav Neužil či Marek Adamczyk. Od 20 hodin také zahraje oblíbená kapela Zrní. Užít si můžete i masáž od nevidomých masérů.

„Výtěžek ze série nočních běhů použije Světluška na podporu lidí s těžkým zrakovým handicapem. Proto jsme rádi, že počet závodníků stále roste. Už teď to podle registrací vypadá, že v Praze se zúčastní více běžců než loni. Zájemci se na jednotlivé běhy mohou registrovat na webu behprosvetlusku.cz,“ vysvětlil Přemysl Filip, ředitel Nadačního fondu Českého rozhlasu, který Noční běh pro Světlušku organizuje.

V roce 2017 přispěla Světluška v Praze organizacím pomáhajícím nevidomým více než čtyřmi miliony korun. Z těchto peněz si příjemci pořídili například kurz obsluhy digitálního čtecího zařízení s hlasovým výstupem, kurz plavání, pedagogickou asistenci, studijní stipendia či přepis učebnic do Braillova písma včetně hmatové ilustrace.

Minulého ročníku běhu se zúčastnilo celkem přes šest tisíc běžců a na projekt pomáhající lidem se zrakovým handicapem putovalo 2,6 milionů korun. S běháním potmě začala Světluška před sedmi lety právě v metropoli.

Popularita sportovní akce rychle rostla, a tak si Světluška poté vyrazila i do regionů. „Letos jsme nově běželi v Plzni a dalšími zastávkami budou Brno, Olomouc a Jihlava,“ uzavřel Filip.