Dnes dvaatřicetiletý Marek Novák z Prahy vzpomíná na osudnou událost, která se udála před dvěma lety, stále se smutkem v očích.V květnu 2008 odlétal na několik dnů do Kanady (je členem České filharmonie, kde hraje na violoncello). Aby žena nezůstala s malými synky sama doma v Praze, dohodli se, že odjede ke svým rodičům do malého města na Chrudimsku.

Právě tam, v pokojné sobotní atmosféře, došlo k fatální nehodě. Když šla Veronika s oběma syny po náměstí, přiřítilo se zezadu v protisměru auto a vletělo na chodník, kde srazilo ženu se starším synem. Oba byli na místě mrtvi.

Řidič pod vlivem drog

Pětadvacetiletý řidič, který ani neměl řidičský průkaz, byl pod vlivem alkoholu a také drog – pervitinu. Dostal pět let vězení. Dnes už by to mohlo být až deset let za mřížemi.

Pan Marek žije dodnes se svým dnes již čtyřletým synem Matyášem sám a snaží se mu nahradit i matku. „Ženská ruka nám ovšem občas chybí,“ přiznává. Kromě odpovědnosti za Matyáše však cítí potřebu přispět nějak k tomu, aby se podobné tragédie na našich silnicích nestávaly.
Proto se zapojil do projektu (Ne)zvratné osudy, v jehož rámci objíždí střední školy a studentům jejich posledních ročníků vypráví svůj otřesný příběh. Věří, že tento projekt má smysl, protože právě tito studenti většinou poprvé usedají za volant a mají před sebou ještě celý (nejen) motoristický život.