Květoslav Růžička se objevil na policejní služebně ve Varnsdorfu. Policisté ho po upozornění místních obyvatel našli u silnice v Dolním Podluží. Potvrdily se tak předpoklady kriminalistů, že poté, co opustil byt na Praze 5, mohl odjet z metropole.

Není ale jasné, jak se dostal na sever Čech. Děčínští policisté očekávají, že více informací budou mít po lékařském vyšetření 65letého muže. Policisté v metropoli si už rovnou uložili bobříka mlčení. Uvedla to Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. „Pohřešovaného policisté v dopoledních hodinách nalezli v nezraněném stavu. V nejbližších chvílích bude odvolán z celostátního pátrání,“ konstatovala pouze. „Bližší okolnosti a informace nebudeme k případu sdělovat,“ zdůraznila.

V čele plzeňských práv, v minulosti spjatých se skandály kolem „rychlostudentů“ a neoprávněného udělování titulů, stojí Růžička rok. O víkendu se vyrojily spekulace, že jeho zmizení může souviset s kritikou jeho práce – jeho fakulta totiž přednedávnem ztratila právo udělovat titul JUDr.; spekulovalo se také o možné souvislosti s kauzou Diag Human, v níž jde o miliardový spor vedený firmou obchodující s krevní plazmou proti českému státu. Růžička v této při figuroval jako jeden z arbitrů.

(zw)