Nevidomé dívce začala v Praze pomáhat porodní asistentka a psychoterapeutka Helena Kubíčková. „Aničku Mlynářovou jsem potkala náhodně v Praze, kdy se mě a mého syna ptala na cestu, kterou neviděla. Rozhodla jsem se, že jí pomůžu, jelikož nikoho jiného, kdo by jí pomohl, bohužel nemá,“ uvedla Helena, která u sebe nechala dívku prozatím bydlet.

Nyní ale hledá další cesty, jak nevidomé pomoci. Zatím jí sehnala v Praze práci a teď se jí snaží najít i vlastní domov. „Bohužel nemám nafukovací byt a dlouhodobě Aničku ubytovávat nemohu. Proto se snažím, nejen přes internet, najít pro slečnu pronájem menšího bytu v Praze 7. Chci k ní mít blízko, abych ji mohla doprovázet do práce, k lékařům a pomohla jí s novým začátkem v našem městě,“ vysvětlila porodní asistentka.

Aničce Mlynářové je 23 let a pochází ze Šumperka. Od narození je téměř nevidomá, jelikož její váha při předčasném porodu v 26. týdnu těhotenství byla jen jeden kilogram. „O jejím rodinném okruhu nemohu z morálních a etických důvodů ani hovořit, ale věřte, že by vám naběhla husí kůže,“ dodala Helena z Prahy 7.

Nevidomá dívka má v současné době plný invalidní důchod a příspěvky na péči. Pokud Anička sežene i bydlení, bude sociálně zajištěná a bude moci samostatně začít nový život. „Mluvila jsem o ní se starostou Prahy 7 i se sociální pracovnicí a společně jsme vymysleli, že Aničcce pomůžeme individuálním způsobem. Já osobně teď sháním specialisty z různých očních klinik ke konzultacím a radám, jestli by nešlo stávajících pět procent zraku na jednom oku zlepšit. Je to běh na dlouho trať a já potřebuji Aničku hlavně na blízku,“ popsala Helena Kubíčková.

Pokud víte o nějakém volném a dostupném bydlení v Praze 7 nebo o jakýchkoliv možnostech, které by mohly nevidomé dívce pomoci, kontaktujte paní Helenu. „Věřím tomu, že dobří lidé mi pomohou zachovat lidskou důstojnost. Pokud byste chtěli pomoci, ozvěte se mi na email Helena.K.Rouz@seznam.cz nebo na číslo 774 181 678,“ uzavřela Helena Kubíčková.