Lesy hl. m. Prahy se u vchodu do tamějších podzemních prostor postaraly o velký úklid odpadu, který se zde za dlouhé roky nashromáždil. „Díky tomu jsme mohli 19. ledna společně se zástupci Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Nyctalus a Magistrátu hl. m. Prahy projít podzemní komplexy tohoto historického pražského parku. Společně s odborníky na netopýry jsme tu hledali pobytové stropy těchto hmyzožravců, ale ovšem jen tak, abychom je nerušili při zimování,“ vysvětlila mluvčí Lesů hl. m. Prahy Petra Fišerová.

A protože podzemí není volně přístupné veřejnosti, stane se pro netopýry poklidným domovem. Ochránci přírody v Oboře Hvězda provedli monitoring a zjistili, že tu bydlí hned několik druhů netopýrů. A to netopýrů rezavých, ušatých, parkových a večerních. Všichni však v současné chvíli hibernují a šetří svou energii na nadcházející jaro, kdy se pustí za potravou parků a ulic velkoměsta.

„V péči o pražskou přírodu spolupracujeme s mnoha odbornými organizacemi a spolky. Společnými silami se snažíme zachovat její co největší druhovou rozmanitost. Tudíž se v pražských lesích můžete setkat například s torzy starých stromů, které zde necháváme nejen pro netopýry, ale i pro nesčetné druhy bezobratlých živočichů. Na ty jsou zase vázány další živočišné druhy,“ uzavřela Fišerová.