Předsedkyně poslaneckého klubu VV Kateřina Klasnová navštívila pražskou záchrannou stanici Merlin již podruhé, dnes s sebou přivezla i symbolický šek na 10 000 korun."Merlin je veden výborně. Poskytuje potřebnou péči zraněným ptákům i zvířatům, zároveň také pořádá naučné programy pro školy. Bohužel ale letos nedostal žádné peníze od magistrátu, a tak jsem na provoz záchranné stanice ráda přispěla," řekla Klasnová.

Nakoupíme potřebné bedničky a vystavíme voliéru

Její peníze navíc mohou Merlinovi k dotaci od magistrátu pomoci. "Magistrát nám totiž nepřiřkl příspěvek proto, že zde nemáme vybavení pro péči o netopýry a nesplňujeme tak kritéria na záchranu všech živočišných druhů. Za peníze paní Klasnové nakoupíme potřebné bedničky a vystavíme voliéru právě i pro netopýry," vysvětlil Petr Kolomazník.

V Merlinovi pečují o fretky, zachráněnou kunu, nejčastěji ale o ptactvo. Kolomazník poslankyni ukázal opeřence uvázané po sokolnicku, například sovu Barču či supa Omara, ve voliérách pak třeba vzácné ostříže či mluvící straku. "Draví ptáci mě okouzlili, domů jsem si ale málem odnesla samičku kaloně Emilku. Bohužel manžel netopýry a kaloně moc rád nemá, takže jsem si to nakonec rozmyslela," usmívala se po návštěvě Merlina Klasnová.