Podle končící primátorky Adriany Krnáčové (ANO) je důvodem neschválení to, že tisk, který předkládala její náměstkyně Petra Kolínská (Zelení/Trojkoalice), byl špatně připraven. Ze stejného důvodu dnes podle primátorky neprošly ani další tisky Kolínské. Jeden z nich se týkal rovněž Seifertovy ulice a druhý okolí Klárova.

"Všechny tisky, které předkládala paní náměstkyně Kolínská, měly formální a faktické chyby," uvedla primátorka. Dodala, že náměstkyně může tisky znovu předložit na pravděpodobně poslední schůzi této rady příští týden.

Jedno z mimin se nachází na garáži úřadu v Praze 3
Mimina z Žižkovské věže mají opuštěného sourozence. Samotář se ukrývá na úřadě

Podle Kolínské jsou tisky připraveny dobře. V případě Seifertovy ulice je navíc podle ní potřeba v blízké době studii schválit, protože se harmonogram prací musí sladit s opravou tramvajové trati, kterou plánuje dopravní podnik.

Studii ulic Seifertova a Táboritská vytvořil městský Institut plánování a rozvoje (IPR), který ji poté přepracoval na základě požadavků Prahy 3. V nové verzi například zůstala zachována třímetrová zeď na konci ulice Chlumova, kterou původní studie nahrazovala zelení a menšími schodišti.

Nové schodiště, lavičky i stromy

Studie počítá s rekonstrukcí historického schodiště, propojujícího Rokycanovu a Chelčického ulici, v jehož horní části přibude kruhová lavička a v dolní má vzniknout vodní prvek jako připomenutí historické pumpy, která tu kdysi stávala. Obchodní centrum Bezovka má propojit s vedlejším chodníkem nové schodiště, zapuštěné do zdi podzemní garáže, což má lidem ulehčit přístup k obchodům. Přibýt mají také lavičky a stromy.

V září roku 2016 na plácku mezi ulicemi Seifertova, Chelčického a Táboritská vznikl památník nositeli Nobelovy ceny za literaturu Jaroslava Seiferta. Skulptura v podobě stuhy mířící k nebi vznikla z popudu Českého centra Mezinárodního PEN klubu, který se zasadil u města i o vypracování koncepční studie a následnou úpravu okolí památníku.

Pomník Jaroslava Seiferta.
Na Žižkově vyrostla betonová stuha s verši Jaroslava Seiferta

Pražští radní dnes také odmítli schválit vypracování další studie, která by měla řešit opačnou stranu Seifertovy ulice u hlavního nádraží. Tam plánuje dopravní podnik do roku 2024 rekonstrukci tramvajové trati, což je podle IPR příležitost k přeměně této části frekventované ulice. V oblasti se plánuje výstavba a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravuje stavbu podchodu, který by propojil nádraží se Žižkovem a Vinohradskou ulicí.

Na dnešním jednání neprošla ani studie okolí Klárova, která řeší přechod proti Starým zámeckým schodům. Nyní pro chodce není bezpečný.

Slavnostní odhalení pamětní desky českých letců RAF na Klárově.
Pamětní deska na Klárově připomíná Čechoslováky bojující v RAF