Pravicoví extremisté žádali změnu data pro pochod bývalým židovským městem. Způvodního termínu, který byl stanoven na 10. listopadu, chtěli demonstraci přesunout na 17. listopadu. „Organizátoři žádali o změnu na odboru dopravně správních agend, ale nemůžeme jim vté věci vyhovět. Na 17. listopadu si akci ve stejné lokalitě bývalé židovské čtvrti zabrala Židovská liberální unie vČR, která zde pořádá shromáždění kdůsledkům křišťálové noci vlistopadu 1938,“ vysvětloval ještě před definitivním zákazem pochodu mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

Neonacisté svou akci nazvali demonstrací „proti účasti České republiky na okupaci Iráku.“

Magistrát dříve uvedl, že s pochodem nesouhlasí, ale podle rozsudku městského soudu ho nemůže zakázat. Navrhl organizátorům změnu trasy, ti neodpověděli. Další možností bylo pochod rozpustit na místě.

Akce se nelíbila ani spolku na podporu nezávislé justice Šalamoun. Jeho členové měli podezření, že se organizátoři mohli dopustit podněcování k nenávisti vůči skupině osob či omezování jejich práv a svobod a dále podpory a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka.