„Výstavbu nové lékárny a stravovacího provozu nijak nezpochybňuji, budování pavilonu S1 ale bylo nekoncepční. Sídlí v něm naprosto nesouvisející obory,“ řekl Zeman. Bývalá ředitelka argumentovala tím, že musela rychle vybudovat prostory pro obory, které přišly ze zrušené nemocnice na Mičánkách. „Do přístrojů jsme navíc ročně investovali miliony,“ uvedla.

Zeman má o budoucnosti nemocnice zcela jasné představy. „Především chceme výhodnější smlouvy s dodavateli léků, kterými bychom ušetřili až patnáct procent dnešních nákladů. Postupně začneme tlumit neefektivní obory a posílíme například plastickou chirurgii a popáleniny, traumacetrum či kardiocentrum,“ doplnil. Do dvou let by měla nemocnice získat akreditaci, která by stvrdila její kvalitu.

Pacienti si stěžují především na špatnou komunikaci mezi nimi a lékaři

Stížnosti pacientů se většinou týkají špatné komunikace zdravotníků s pacienty. „Akreditace sice rýsuje schémata, jak se k pacientům přistupuje, ale slušnosti nikoho nenaučí. Chceme proto působit na personál prostřednictvím vedoucích pracovníků,“ uzavřel Zeman.

Vinohradská nemocnice v úterý otevřela nově zrekonstruované oddělení kardiologického pracoviště. Stálo šest milionů a bude v něm deset lůžek intenzivní péče a dvanáct běžných pro pacienty se srdečním selháním.