V Tuhani na Mělnicku byl dnešními 37,4 stupně Celsia pokořen rekord z roku 2005, kdy tam bylo naměřeno 36,1 stupně. V Brandýse nad Labem u Prahy byl překonán rekord 36,1 stupně Celsia z roku 1994. Třetím nejteplejším místem dnes ve středních Čechách byly Poděbrady. Tam se rtuť teploměru vyšplhala na 37,3 stupně Celsia. Teplota nad 37 stupňů byla naměřena také v Neumětelech na Berounsku.

Další teplotní rekordy dnes padly v Chotusicích a v Čáslavi na Kutnohorsku, v Příbrami, Ondřejově u Prahy a v Sedleci na Příbramsku, kde se teploty pohybovaly mezi 34 a 37 stupni Celsia.

V celé České republice dnes byly naměřeny teplotní rekordy na 113 měřicích stanicích. Nejtepleji bylo v Doksanech na Litoměřicku, kde naměřili 38,7 stupně Celsia. Extrémně vysoké teploty podle meteorologů budou po dnešek panovat na celém území republiky, na východě zůstanou až do pondělního večera. Teplé počasí má ale počátkem týdne vystřídat studená fronta, se kterou přijdou bouřky doprovázené silným větrem a krupobitím. Úterní teploty klesnou na 22 až 28 stupňů.