Mezi 311 značkami piv letos zvítězil pšeničný Primátor Weizen. Anketa však dala odpověď také na otázku, který pražský pivovar a potažmo pivo je v současnosti nejlepší.

Stal se jím pivovar Cobolis, který získal hned dvě ocenění mezi takzvanými kyseláči. „V návaznosti na výsledky z roku 2018 je patrné, že sládek roku 2018, Pavel Palouš, se velmi dobře prosadil i v novém působišti v pivovaru Cobolis, když získal hned dvě ceny,“ komentovalo výsledky Sdružení přátel piva.

Cobolis v anketě nebyl jediným oceněným pivovarem z hlavního města a jeho bezprostředního okolí.

První místo mezi tmavými a polotmavými pivy obsadil Svatý Norbert Dark Lager z Klášterního pivovaru Strahov. Mezi nejlepšími výčepními pivy se pak objevila Únětická 10 z produkce populárního přípražského Pivovaru Únětice. Ten zároveň obsadil třetí místo v jedné z hlavních kategorií Pivovar roku.

Pivovarů přibývá

Podle serveru Pivníci.cz je v současnosti v hlavním městě 87 pivovarů, přičemž jen letos přibyly tři nové. Pražáci pak hrají také dominantní roli právě ve Sdružení přátel piva, když jich z celkového počtu 1491 registrovaných členů bylo kolem 40 procent.

Právě anketa Pivo roku je s tradicí od roku 1990 nejstarší novodobou anketou na českém pivním trhu a od roku 2008, kdy zanikl Pivní kurýr, jde o jedinou celorepublikovou spotřebitelskou soutěž o nejlepší zlatavý mok.

Za sládka roku byl letos vyhlášen Radek Holopírek, který se řemeslu učil od otce, který byl též sládkem.