Vánoční svátky se blíží a většinu pražských domácností již provoněla sladká vůně cukroví. Jak vlastně ale peče Praha? To se pokoušela zjistit Pražská informační služba, která začátkem října vyhlásila kulinářskou soutěž, aby tak připomenula význam a unikátnost českého cukroví.

„Soutěží jsme chtěli tuto proslulou tradici podpořit a napomoci gastronomii a cestovnímu ruchu v naší metropoli,“ uvedla Andrea Kulišanová z marketingu Pražské informační služby.

800 receptů

Pražané zaslali do soutěže téměř 800 receptů různého vánočního cukroví od perníčků, vánoček, lineckého cukroví až po kari sušenky, fíkové lanýže nebo sádlové koláčky. Vítězem kulinářské soutěže Jak peče Praha se nakonec stal recept Rozinkové cukroví prababičky Toničky od Martiny Skřivanové.

O tom, že nejlepším cukrovím je cukroví z oblíbených sušených plodů, rozhodli v sobotu Pražané na Staroměstském náměstí, kde měli možnost ochutnat deset finálových výrobků a pro svého kulinářského favorita pak mohli hlasovat v přistavených hlasovacích boxech.

„Recept znám od babičky a u nás ho zatím peče maminka,“ prozradila Martina Skřivanová.

Rozinkové cukroví tak za sebou nechalo kokosové kuličky nebo datlovky.

Výběr deseti finálových receptů z 800 zaslaných měla na starosti přední česká cukrářka Mirka van Gils Slavíková: „Byla jsem překvapená, že ani jeden z těch zaslaných receptů neobsahoval dobré vanilkové rohlíčky.“

Některé recepty vyřadila Slavíková hned, další se pekly, zkoušely - a nakonec bylo vybráno deset nejlepších. „Paní Slavíková hodnotila použité suroviny, jejich množství - a vedle toho také zvolený postup při přípravě. Mnoho receptů sama napekla, aby získala autentický dojem,“ dodává Kulišanová.