Server US News Travel, který pravidelně sestavuje žebříček nejhezčích míst, nyní uveřejnil nový seznam nejkrásnějších vánočních destinací. Není žádným překvapením, že Praha tomuto žebříčku suverénně vévodí.

Podle US News je totiž těžké překonat svařené víno a pečené kaštany v magické atmosféře adventních trhů na Staroměstském náměstí.

"V prosinci se hlavní město České republiky stává zimní krajinou divů, kterou musíte vidět, abyste tomu uvěřili," uvádí server. "Jeho středověká architektura je nádherně osvětlená a místní adventní trhy patří k nejlepším na světě. Navíc je zde mnoho trakcí zdarma, takže neutratíte jmění.“

Svatomartinské víno. Ilustrační foto.
Svatomartinská vína jsou nadprůměrná. Známku kvality získalo 88 % přihlášených

Praha v žebříčku nejhezčích vánočních destinací překonala například i Vídeň, Mnichov, Londýn, New York a Curych.

Zde je celý seznam nejkrásnějších vánočních míst:

1. Praha

2. Vídeň

3. Taos, Nové Mexiko

4. Londýn

5. New York

6. Curych

7. Mnichov

8. Město Quebec

9. Edinburgh

10. Amsterdam

V minulosti zaznamenaly vánoční trhy na Staroměstském náměstí úspěch také u prestižního turistického vydavatelství Lonely Planet či loni třeba u velkých britských deníků Daily Mail, Express a The Mirror, stejně jako u největšího irského deníku The Independent.

Vizualizace nové podoby náplavky na Rašínově nábřeží
Praha hledá kurátora náplavek. Bude se starat o jejich rozvoj

Vánoční čas nepatří však mezi jediné období, ve kterém Praha vévodí světovým průvodcům. Podle zprávy US News je nejlepším místem, které by měli turisté navštívit v měsíci září.

Třetí místo obsadilo v žebříčku nejhezčích zimních míst v Evropě. A stabilně se drží na osmé příčce jako nejlepší město na světě. 

Hospitál Kuks
České památky se můžou těšit na obří finanční injekci z EU. 11 miliard korun