Jak se cítíte ve společnosti celebrit a zástupců médií?

Je to strašný nezvyk. Já sám o sobě říkám, že jsem úplně normální kluk dnešní doby. A tyhle akce? Je to pro mě první zkušenost, novinka. Zatím se snažím do toho vžít a zvyknout si, protože časem takových akcí bude přibývat.

-----------------------------------------------------------------------------

Čtěte také: Koncert popstar Jennifer Lopez: Dvě hodiny plné zábavy!

Líbí se vám Milan Nevosad? Hlasujte v anketě na konci článku!

-----------------------------------------------------------------------------

Proč jste vlastně cítil potřebu se do podobné soutěže přihlásit?

Nešlo o potřebu. Spíše se naskytla ta šance a já ji chtěl využít. Přišel jsem na casting, postoupil a nakonec i zvítězil. Vždycky si říkám, že když je příležitost něčeho dosáhnout, člověk by za tím měl jít.

Čím jste musel porotu zaujmout?

Především svojí osobou - chováním, charakterem. Také jsem musel říct, jaké mám záliby, co mám rád, čemu se věnuji. Vlastně chtěli vědět skoro všechno. (smích)

Jaký má být podle vás Mr. Czech Republic?

Mimo to, co porota zdůrazňovala, se domnívám, že nejlepší muž musí obstát především ve zkoušce charakteru a inteligence. Samozřejmě, měl by aspoň trochu dobře vypadat. Nic se ale nemá přehánět. Pokud to zkrátím, pak důležitý je charakter, chování, schopnost reprezentovat a pak také vzhled.

Když se řekne soutěž krásy, představí si většina z nás spíše klání krásných žen, než mužů. Jak se na to díváte?

Máte pravdu, že v dnešní společnosti se spíše hodnotí krása žen. Mužů tolik ne. Ale myslím, že by se to mohlo změnit. Že časem to bude rovnocenné a stejně jako krásu žen budeme hodnotit i to, jak se nám líbí ten který muž.

Když vás prohlásili za vítěze soutěže, vypadalo to, že jste svůj triumf vůbec nečekal…

Přesně! Byl jsem maximálně překvapený. To všechno bylo pro mě úplně nové! Je mi dvacet, studuji gastronomii, jako normální kluk jsem věnoval svůj čas učení, zábavě, sportům, koníčkům. Svět modelingu a showbusinessu? To jsem znal opravdu jen z médií.

Jak na výhru reagovaly vaše spolužačky?

Jak by mohly? Prostě ze dne na den chodí do třídy s nejkrásnějším mužem České republiky (smích). Ale teď vážně znají mě a upřímně doufám, že ten titul nějak nezměnil jejich pohled na mě. Že i nadále zůstaneme kamarádi a super parta lidí. Nemůžu říct, že by vznikl nějaký mezilidský problém. Naopak se mi všichni snaží pomáhat, když vidí, kolik povinností a práce teď mám.

Přihlásil jste se sám?

Ano. Trochu za to může loňská finalistka České Miss Andrea Stieblingová (ve finále skončila sedmá, pozn. red.) která pochází z Mladé Boleslavi stejně jako já a výzvu na soutěž sdílela na svém internetovém profilu. Tam jsem se vlastně o soutěži dozvěděl poprvé.

Co na váš úspěch říká vaše přítelkyně?

Nic. Jsem totiž nezadaný.

To mě překvapuje. Každopádně, pokud člověk jde do podobné soutěže, musí mít nějaké sebevědomí. Jste slečnami hodně obletovaný?

Hodně žen a kamarádek mi řeklo, že jsem takový „milý kukuč." Taky mi říkaly, ať zkusím dělat modela, nafotím nějaké fotky. Ale nikdy jsem to nebral příliš vážně.

Mr. Czech Republic 2012 Milan Nevosad

Co budoucnost? Chcete se věnovat tomu, co studujete, nebo se chcete naplno vrhnout do světa módy?

Na úplném vrcholu mého žebříčku je škola. Tu prostě musím dokončit. Zároveň chci ale využít šancí, které se mi teď nabízí. Takže budu zahrabaný v knížkách a učit se, ale příští den budu třeba na titulní straně nějakého módního časopisu. V ideálním případě, samozřejmě (úsměv).

Myslíte, že se dá skloubit obyčejný život s tím showbusinessovým?

Člověk musí chtít! Když chce, tak to dokáže. A to neplatí jen v tomto případě, ale obecně ve všem.

Teď vás čeká odlet do Anglie, kde se v Kentu zúčastníte celosvětové soutěže krásy. Na co se tu těšíte?

Na jiné prostředí. Poznám spoustu nového vyzkouším tamní jídla, sporty. Sejdu se s řadou zajímavých lidí. Zároveň mě tam čeká hodně práce například vojenský výcvik, program vytrvalosti Boot camp…

Boot camp je součástí i americké pěvecké soutěže X Factor…

Nestrašte! Snad nebudu muset zpívat. Doufám už jen kvůli těm, co by to museli poslouchat (smích).

Nebojte, zpívání vás asi nečeká. Ale čeho dalšího se ještě bojíte?

Toho, že to v Anglii bude opravdu hodně psychicky i fyzicky náročné. Každý den bude nějaký program od rána až do půlnoci a času na relaxaci si asi moc neužiji.

Mluvme zase chvíli o Česku. Jak vzpomínáte na roky v Mladé Boleslavi?

Nemusím moc vzpomínat, protože tam stále žiji a nechci to měnit. Je to krásné město s úžasnými lidmi, prostě můj domov.

Právě i lidé z Mladé Boleslavi si tento rozhovor budou číst. Je něco, co byste jim rád vzkázal?

Co bych vzkázal? Není to jen pro Boleslaváky, ale pro všechny vaše čtenáře. Chtěl bych, aby lidé zůstali takoví, jací jsou. Aby byli nejen k druhým, ale i sami k sobě upřímní. A pokud chtějí něčeho dosáhnout, ať tomu jdou naproti. Pak se jim to podaří a snad tomu mohu být důkazem.