Na Strakonické směrem do centra vzniká od loňského března především nový pruh pro autobusy, ulice také dostane nový povrch.

Rozšíření o jeden pruh se týká směru do centra v úseku od zastávky Dostihová po Barrandovský most. Nově zbudovaný pruh pro autobusy má délku 2,179 kilometru a podle organizace ROPID jde o nejdelší „buspruh“ v Praze. Urychlí průjezd autobusů po Strakonické, kde se často stojí v kolonách.

Celková délka autobusových pruhů na Strakonické bude šest kilometrů. Průjezd se má zlepšit i pro řidiče osobních aut.

Oprava Barrandovského mostu se blíží

„Rozšířenou Strakonickou musíme mít hotovou ještě před zahájením náročné rekonstrukce Barrandovského mostu,“ připomněl pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr nutnost koordinace s obří stavbou, která vypukne v půlce května a začne uzavřením nájezdu na most ze Strakonické ze směru od Strakonic.

Zakázku na úpravu Strakonické získalo sdružení firem Porr a Swietelsky stavební s cenou 325 milionů korun. „Rozšíření jsme docílili tak, že jsme upravili svahy a zároveň postavili 1,5 kilometru nových opěrných zdí i nové přeložky inženýrských sítí včetně úpravy odvodnění,“ sdělil manažer firmy Porr Petr Škvařil. V dotčeném úseku byl použit takzvaný tichý asfalt.

Na rozšíření Strakonické obdržela Praha část financí z evropského dotačního Operačního programu Praha pól růstu ČR.