„Čtyřiadvacetiletá žena byla se zlomeninou nohy odvezena do nemocnice vBenešově. Její dvaapadesátiletý otec má však podezření na zlomeninu bederní páteře a vnitřní zranění břicha,“ uvedla krátce po nehodě pro Deník mluvčí středočeské záchranky Nina Šebelová stím, že na místo nehody vyjela „záchranka“ zŘíčan. Podle ní byl muž lékařem záchranné služby na místě intubován a uveden do umělého spánku. Na jeho převoz do nemocnice byl přivolán vrtulník.

Tím byl těžce zraněný muž převezen na Anesteziologické resuscitační oddělení nemocnice vMotole. „Vtuto chvíli je muž stabilizován a není vbezprostředním ohrožení života,“ řekla Deníku mluvčí nemocnice Eva Jurinová. Podle ní se však bohužel potvrdily obavy unehody zasahujících záchranářů: „Pacient utrpěl několik poranění, znichž to nejtěžší je poranění páteře, které zasáhlo imíchu.“

„Dechová zkouška udvaatřicetiletého řidiče neprokázala, že by řidič Escortu požil před jízdou alkohol,“ uvedla pro Deník mluvčí policie Praha-venkov Jana Žďárská. Podle ní je pravděpodobnou příčinou nehody nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky stím, že na vině je patrně kluzká vozovka.