Na koleji, která prošla opravou stejně jako poškozené trakční vedení, ale budou vlaky jezdit maximálně rychlostí 50 km/h. Pro cestující to i tak bude velká úleva, jelikož některé z vlaků byly kvůli poškození tratě po celou dobu rekonstrukce odřeknuty.

V pražské Uhříněvsi se vlak srazil s nákladním autem.
Vlak smetl na přejezdu v Praze kamion. Strojvedoucí jako zázrakem přežil

Osobní vlak s nákladním autem se srazil 6. září dopoledne. Podle Drážní inspekce stál kamion na trati mezi sklopenými závorami víc než dvě minuty před nehodou, výstražná světla i závory přitom fungovaly. Není jasné, proč řidič zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel. Osm lidí se při srážce zranilo a vlak se zhruba 220 cestujícími vykolejil. Škoda na vlaku, trati i vozidle byla odhadnuta na víc než 35 milionů korun. 

Při nehodě byla poškozena trať v délce 400 metrů včetně výstražníku a závor. Jeden sloup trakčního vedení byl zdemolován a dva byly poškozeny. Přejezd, který byl při srážce také poškozen, má být otevřen v pátek zhruba v 08:00.

Řidič kamionu, osmašedesátiletého cizince, poslal minulou neděli do vazby. K tomu, proč před nehodou zůstal stát s vozem na trati mezi sklopenými závorami a neodjel, se dosud nevyjádřil. Za obecné ohrožení z nedbalosti a poškození obecně prospěšného zařízení muži hrozí až osm let vězení.

V pražské Uhříněvsi se vlak srazil s nákladním autem.
Případ srážky kamionu s vlakem: řidič skončil ve vazbě, hrozí mu osm let