Národní zemědělské muzeum návštěvníkům nabídlo jak stálé, tak tři nové expozice. Mezi ty patří například Rybářství, které vypráví o rybolovu jako nejstarším způsobu obživy, o rybářství i rybníkářství v našich zemích a samozřejmě o rybách, které i ukazuje ve velkých akváriích.

Zaujala i Laboratoř ticha, což je exponát, který byl do muzea převezen přímo z Milána, kde uchvacoval návštěvníky českého pavilonu Expo 2015. Jde o živý les, který je zasazen do obrovského květináče a jeho potřebám slouží a také je řídí moderní technologie. Ty ovládá právě návštěvník, který se sám rozhodne, zda bude narušitelem nebo součástí přírody.

A neméně se líbila i zážitková výstava recykLES, která je nejnovějším přírůstkem muzea. V červnu ji umělecký spolek "mamapapa" otevřel jako pokračování úspěšné série expozice s lesní tematikou.

Program pro děti i dospělé

Děti si užívaly nejrůznější soutěže, kvízy a dílničky a vyzkoušely si třeba i jízdu s trakařem, hod lasem, skákání v pytli, mletí obilí na kamenném mlýnku, vážení na decimálce a spoustu dalších zábavných aktivit. Nechybělo ani oblíbené skákání do sena, dojení krávy a krocení divokého býka - obojí samozřejmě na simulátoru. Radost udělala i tradiční minifarma s hospodářskými zvířaty a projížďky na koních.

Na své si na Farmářských slavnostech přišli také dospělí. Mohli ochutnat regionální produkty a pokrmy připravené během kuchařské show s produkty Klasa a Regionální potravina. Celým dnem provázela herečka Kamila Špráchalová a k poslechu hrála country kapela Zlatý orel.

Pokud jste nestihli žádnou ze slavností letos, nezoufejte, příští léto se budou opět opakovat. Více informací čekejte na www.farmarskeslavnosti.cz nebo na Facebooku.